Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 63
753 51 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ 45192570

Tel.: +420 581 81 81 81
Fax: +420 581 60 17 39
E-mail: lazne@ltnb.cz

XV. Lázeňské kardiologické dny

Ve dnech 6. a 7.1.2012 proběhly v Lázních Teplice nad Bečvou a.s. v lázeňském sanatoriu Moravan tradiční XV. Lázeňské kardiologické dny. Slavnostně byly zahájeny ing. Irenou Vašicovou, výkonnou ředitelkou a předsedkyní představenstva a.s.

Páteční sesterské konference se účastnilo 82 sester a fyzioterapeutů. Program byl sestaven ve spolupráci s FN Olomouc, přednášely odbornice z předních moravských klinik, jak kardiologických tak kardiochirurgických: FN Olomouc, CKTCH Brno, Nemocnice Třinec Podlesí a OLÚ Teplice nad Bečvou. Sestry si vyměnily poznatky a novinky, které uplatňují ve své praxi.

Lékařská sekce proběhla v sobotu. Podařilo se zajistit odborný a zajímavý program, sestavený ze sdělení přednostů všech kardiochirurgických a kardioinvazivních pracovišť Moravy a Hradce Králové.

Program přilákal přes 60 lékařů ČR i SR (kardiologů, internistů ale i praktických lékařů) a dalších rehabilitačních pracovníků, kteří mají zájem o novinky v léčbě kardiologicky nemocných pacientů včetně jejich návazné rehabilitaci. Dopolední program byl věnován kardiorehabilitaci, první část odpoledního programu byla věnována kardiochirurgické léčbě, včetně velmi zajímavé přednášky „40 let vývoje kardiochirurgie v ČR“ přednesené prof. MUDr. Černým, dlouholetým ředitelem CKTCH Brno. V dalším bloku byly předneseny přednášky věnované novinkám v léčbě kardiologicky nemocných pacientů. Taková to již tradiční setkání kardiologů v Lázních Teplicích nad Bečvou a.s. vedou k lepší spolupráci a rychlejší návaznosti rehabilitace na kardiochirurgickou nebo kardioinvazivní léčbu nemocných pacientů. Účastníci si také mohli sami vyzkoušet léčebné procedury, wellness centrum a seznámit se s prostředním, kam své pacienty lékaři posílají.

12.1.2012

Marie Bartošová, manažerka pro ošetřovatelskou péči

prim. MUDr. Jiří Leisser, ředitel pro vnější vztahy

program_KD_2012pdf237.83 KB