Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 63
753 51 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ 45192570

Tel.: +420 581 81 81 81
Fax: +420 581 60 17 39
E-mail: lazne@ltnb.cz

Kardiologické dny 2011

Už po čtrnácté se sešli v lázních nejen odborníci na léčbu kardiovaskulárních chorob, ale nově i sestry a rehabilitační pracovníci. Dvoudenní odborná akce začala už v pátek 7.1.2011 ve 13 hodin a pokračovala po celou sobotu od 9 hodin do 18 hodin.

Páteční odpoledne bylo určeno pro sestry a rehabilitační pracovníky a tato sesterská sekce zde v Lázních Teplice nad Bečvou se konala vůbec poprvé. Účast na sesterské konferenci byla ohodnocena 4 kredity.

Letošní kardiologické dny byly v širším měřítku, neboť se zde konal i sjezd pracovní skupiny kardiovaskulární rehabilitace České kardiologické společnosti.

Znovu se tak po roce setkaly lékařské kapacity z kardiochirurgických, kardioinvazivních a kardiorehabilitačních pracovišť celé České republiky, ale mezi účastníky byli i oborníci z kardiochirurgických pracovišť ze zahraničí.

Není vůbec náhodou, že se toto setkání konalo právě v Teplicích nad Bečvou. Jako jediné z celé Moravy se právě tyto lázně specializují na léčbu onemocnění srdce a cév a jsou v tomto oboru opravdovou špičkou v rámci celé České republiky. Potřebnost a užitečnost právě takových pracovních seminářů podporují hrozivá čísla statistik, která řadí choroby srdce a cév mezi nejvážnější onemocnění současné doby. Kardiovaskulární onemocnění jsou příčinou více než poloviny všech úmrtí na celém světě. U nás na tom nejsme rozhodně lépe.

A co je nejčastější příčinou těchto onemocnění? Podíl na tom má mnoho rizikových faktorů. Je to například zvýšená hladina cholesterolu, vysoký tlak, cukrovka, nadváha a pochopitelně kouření.

Lékaři permanentně varují: Skrytým nepřítelem je také nezdravý životní styl a porušování správné životosprávy. Bohužel, jejich hlas bývá často nevyslyšen, ačkoli zaznívá stále silněji.