Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 63
753 51 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ 45192570

Tel.: +420 581 81 81 81
Fax: +420 581 60 17 39
E-mail: lazne@ltnb.cz

Kraniosakrální masáž

Kraniosakrální masáž je účinná regenerační terapie. Je to masáž jemného doteku a přitom hluboké relaxace.

Využívá přirozeného mechanismu, přítomného v každém těle, ke stimulaci a aktivaci tělu vlastních samoléčebných schopností. Mezi lebkou (cranium) a kostí křížovou (os sacrum) - proto název kranio-sakrální terapie - pulzuje v páteřním kanálu mozkomíšní mok, který chrání, detoxikuje a vyživuje mozek a míchu. Vlivem nepatrného tlaku terapeutových rukou dochází k protažení fascií a tím obnovení jejich pohyblivosti - klouzavému pohybu - a uvolnění tzv. fulkerů- energetických uzlíků, které jsou příčinou stagnace energie. Na tkáňové úrovni se tato stagnace projeví zatuhlostí, bolestivostí, sníženou pohyblivosti a dalšími možnými funkčními poruchami z oblasti vnitřních orgánů atd.

Na kraniosakrální terapii velmi dobře reaguje velké množství zdravotních obtíží:

  • bolesti hlavy, tinnitus, poruchy soustředění, autismus. ADHD, bolesti v oblasti TMK (čelistního kloubu), bolesti krční páteře a zad, obtíže z oblasti pánve, kyčlí, úrazy atd. harmonizuje funkci bránice a pánevního dna.
  • přináší úlevu u fibromyalgií, chronického únavového syndromu, při akutním i chronickém stresu, obnovuje rovnováhu autonomního nervového systému.

Délka procedury 60 - 75 min.